3. ÇAKRA - SOLAR PLEKSUS - MANİPURA


֎ Bu çakranın resmi adı Manipura'dır. Kelime anlamı ise parlak cevherdir.

֎ Bu çakra kendinize güvenizin, kimliğinizin ve kişisel gücünüzün başladığı yerdir.

֎ Solar pleksus çakrası tüm bedeninize enerji ve canlılık sağlayan gücün merkezidir. 

֎ İnsanları besleyen güneş enerjisi de bu çakra ile özünsenmektedir.

֎ En fazla organı etkileyen çakra da bu çakradır ve çevrenizdeki dünyadan da fazlasıyla etkilenir.

֎ Renk: Sarı

֎ Bölge: Göbek deliğiniz ile göğüş kemiğiniz arasında yer alır.

֎ Solar pleksus çakranız dengelendiğinde, kendizi bilge, kararlı ve kişisel olarak güçlü hissedersiniz. Bu çakra "savaşcı çakra" olarak da tanımlanır. Bunun nedeni çakranız dengelendiğinde savaşı kazanmak için gereken zeka, kararlılık ve özgüvene sahibi olmanızdır.

֎ Kendi yaşamınız üzerindeki gücünüz başkalarının da hayatına etki etmeye başladığında solar pleksus çakranız aşırı çalışabilir. Eğer çakranız fazla çalışırsa, kendizi öfkeli, kararsız ve açgözlü hissedebilirsiniz. Ayrıca merhamet ve empati eksikliğine de neden olabilir.

֎ Fiziksel olarak ise pankreas, sindirim, karaciğer ve böbrekleriniz ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

֎ Solar pleksus çakranız gerektiğinden az çalışırsa, bazı nedenlerden dolayı kişisel gücünüzü kaybettiğiniz anlamı gelir. Kişisel gücünüzü kaybettiğinizde kendinizi kararsız, güvensiz, çekingen ve başkalarına muhtaç olduğunuzu düşünebilirsiniz.

֎ Solar pleksus çakranızı çalıştırmak için, kalbinizi sevgi ve şefkat ile açmayı deneyin. Kalbinizden etrafınızdaki insanlara sevgi ve nezaket göndermek için meditasyon yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz güce ve yeteneklere odaklanın ve kendizi bir sevgi feneri olarak düşünün. Yeteneklerinize ve gücünüze duyduğunuz güvenin midenizi nasıl karıştırdığını ve titreştirdiğini hissedin. Kendi kişisel onaylarınızı oluşturarak bu hisse güç verin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.