600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

DOĞAL BAKIM FIRÇALARI

Aslında yüzyıllardan beri var olan fakat popülerliği son yıllarda artan doğal bakım fırçalarının cilt için çok sayıda faydası vardır. Bu fırçaların etkileri arasında selülite iyi gelmek, cildi ölü hücrelerden arındırmak, pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde edilmesini sağlamak, kan dolaşımını hızlandırmak, doğal enerji artışını sağlamak, cildi dolgunlaştırmak gibi maddeler vardır. Doğal fırçalar, mesela at kılı fırçalar, kuru cilde uygulanır. Yüz hariç diğer bölgelere direkt kuru şekilde ve bölgesine göre daha nazik hareketler uygulamaya dikkat edilerek kullanılır. Çünkü vücudun her bölgesi için ayrı bir kullanım sistemi ve baskı gereklidir. İnce deriye sahip bölgelerde daha nazik hareketler uygulanması gerekirken kalın derili vücut bölgelerinde daha sert hareketler uygulanılarak gerekli etki elde edilir. Fırçaların kullanımı için önerilen bazı teknikler vardır.

İlk olarak fırçayı kuru vücuda uygularken ayak bileğinden başlanarak kalbe doğru giden uzun ve dairesel hareketlerin kullanılması gerektiği söylenir. Sonrasında da uygulama sırası gelmektedir. Önce bacaklara sonra kollara uygulama önerilen şekildir. Kollar için ise yine aşağıdan başlayarak yukarıya yani koltuk altlarına doğru gidilmesi gerektiği söylenir. Önemli bir not olarak da yeni kullanılmaya başlandıysa tüm bölgelere nazik ve yumuşak başlanması ve her uygulamada adım adım bölgesine göre uygulanan baskının artması gereklidir.

Diğer bir önemli not ise sedef veya döküntü olan yerlere uygulanmaması gerektiğidir. Genellikle duş öncesinde kullanılması tavsiye edilir ki uyguladıktan sonra cilt temizlensin. Tam oranda doğal olan at kılı fırçaları düzenli kullanım ihmal edilmezse etkili ve gözle görülür sonuçlar vermektedir. Aşırı hassas ve alerjik yapılı vücutlar için kızarıklık ve hassasiyet oluşturabilir. Bu nedenle bu cilt yapısına sahip olduğunu düşünen kişiler kullanmadan önce bir uzmana danışmakta iyi etmiş olurlar. Uzmanlar genellikle doğal at kılı fırçalarının enerji verici ve cildi uyandıran nitelikte bir uygulama olmasından ötürü akşamları değil sabahları uygulanması gerektiğini söylüyor.

Doğal fırçalar genellikle tek başına kuru cilde uygulama yöntemiyle kullanılsa da daha yumuşak bir dokunuş istendiği takdirde kullanmadan önce üzerine biraz vücut yağı sürülerek de kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken fırça üzerinde bir yağ kullanılıyorsa cildin fırçalanmasından önce duş almaktır. Çoğunlukla olduğu gibi yağ kullanılmıyorsa cilt fırçaladıktan sonra duş alınır ve ardından yağ veya losyon sürülebilir.

Fırçanın vücut için kullanımından sonra fırçanın da uzun süre kullanılabilmesi için ve yıpranmaması için fırça temizliğine ve bakımına da önem vermek gerekir. Önce fırça güzelce yıkanır sonrasında küflenmeyi önlemek için açık ve güneşli bir yerde kurutulur. Her gün düzenli kullanım süresince yalnızca haftada bir olmak üzere fırça haftada bir sabun ve su kullanarak temizlenmelidir. Aynı zamanda en önemli noktalardan biri fırçanın kişisel bir bakım eşyası olmasıdır. Ortak eşya kullanımından doğacak enfeksiyon risklerinin önüne geçmek için fırça kimseyle paylaşılmamalıdır. Portakal kabuğu selülitlerden kurtulmak, ölü hücrelerden arınmış parlak bir cilde sahip olmak, pürüzsüz ve daha sıkı görünüme sahip bir cilt elde etmek, hızlı kan dolaşımı ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için kullanacağınız doğal bakım tarakları Aromaterapi Market sitesinde çeşitleriyle bulunmaktadır.

DOĞAL LİF ÇEŞİTLERİ

Doğal banyo lifleri banyoda doğal peeling yapmak, cildi ölü derilerden arındırmak için kese niyetine kullanılan bakım ve temizlik ürünleridir. Oldukça sert yapıya sahip olan doğal banyo lifleri kullanılırken cildi tahriş etmemesine dikkat edilerek kullanılmalıdır. Cilt bakımı için genellikle defne sabunu, bıttım sabunu gibi doğal sabunlarla kullanılır. Doğal banyo liflerinin en yaygın olanının kabak lifi olmasıyla birlikte başka çeşitleri de vardır.

Aromaterapi Market sitesinde de çeşitlerinin tek tek görülebileceği gibi kabak lifi banyo kesesi keçi kılı banyo lifi gibi çeşitleri vardır. Bu liflerin cildi ölü derilerden arındırma işlemi yapmak, vücuda uygularken selülit gibi oluşumların önüne geçilmesinde yardımcı olmak, selülit görünümünü azaltmak, sivilce ve siyah nokta oluşumlarını engellemek, vücutta kan dolaşımını hızlandırmak, sivilce izleri gibi yüzümüzde kalan ölü deri tabakasının atılmasında yardımcı olmak, batık kılların çözümü noktasında kullanım sonrasında azalmalar göstermek gibi oldukça faydaları ve gerekli etkileri vardır. Aromaterapi market sitesinde kabak lifi banyo sırt kesesi 50 cm, keçi kılı nazar boncuklu banyo lifi açık renkli, keçi kılı nazar boncuklu banyo lifi koyu renkli, keçi kılı suni deri banyo lifi bordu çeşitleri mevcuttur.

DOĞAL BAKIM FIRÇA VE LİF FİYATLARI

Bu fırçalar, taraklar ve lifler her gününüzde sizinle olacak ve etkisini yüksek seviyede gösterecek ürünler olarak oldukça uygun fiyatlara sahiptirler. Yüksek kalitedeki ve yüksek etkilerdeki bu ürünleri Aromaterapi Market sitesinde gezinirken kolayca bulabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.