600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

DOĞAL MUMLAR

Doğal mumlardan bahsetmeden önce “Mum nedir?” sorusunun cevabı verilebilir. Mum yavaş yanma özelliğine sahip parafin, jel parafin, soya veya Ayçiçek parafini gibi maddelerin genellikle pamuktan yapıldığı bilinen bir fitilin üzerine dökülüp sonrasında katılaştırılmasıyla hazırlanan bir ışık kaynağıdır. Tanımlama olarak ışık kaynağı olarak adlandırılan mumlar günümüzde çok fazla amaçla kullanılmaktadır. Aydınlatma amacının yanı sıra dekorasyon amaçlı, meditasyona destek, çalışırken odak artırıcı, kokusuyla rahatlatıcı etkileriyle mumlar gerçekten de hayatımızda önemli bir yere edinmiştir. Doğal mumlar ise parafin, renklendirici ve sentetik koku içermeyen mumlardır. Bu mumlar sentetik mumlarla kıyaslandığında önemli faydalara sahiptirler. İnsan sağlığına zararlı olmayan bitkisel ve hayvansal özlerden üretilirler. Mum hammaddesi denince akla ilk parafin gelse de kolay ulaşılabilir ve ucuz bir madde olsa da parafin petrol türevi bir madde olduğu için sağlık açısından pek önerilmemektedir. Havaya yaydığı kimyasal toksinler yüzünden bu tarz etkileri vardır. Ciltte tahribat yaratarak yaraların oluşmasına ve de kurum halini aldığında ortamdaki kişiler için kansere yakalanma tehlikeleri oluşmasına yol açar. Çok fazla solunduğunda meydana gelebilecek rahatsızlıkların riski artar. Bunun yerine tercih edilmesi gereken ve bu etkilerin hiçbirini göstermeyen doğal mumlar vardır. Soya fasulyesi, ayçiçeği, palmiye gibi bitkilerin yağlarından elde edilirler. %100 organik nitelikleri bulunması ve doğaya karışma sürelerini kısalığıyla Hammadde olarak soya parafini ya da balmumu maddeleri kullanılabilir. İçinde parafin kelimesi geçmesi kafa karıştırıcı olsa da soya parafini petrol türevi içermez ve tamamen bitkiseldir. Soya parafininden üretilen mumlar uzun ömürlüdür. Balmumundan üretilen doğal mumlar da çok sağlıklı ve kaliteli yapıdadırlar.

İşçiliği emek isteyen balmumları arıların peteklerinin yüksek ısıda ısıtılıp süzülmesinden elde edilir. Aynı zamanda en uzun ömürlü mumlar da balmumundan yapılmış mumlardır. Yakıldığı ortamda havanın kalitesini negatif iyonlar yayarak artırırlar. Mumlar aslında çok basit ev eşyalarıdır fakat yer aldıkları ortamı şıklık konusunda anında birkaç seviye üste taşırlar. Mum ışığının etrafa yaydığı o dinlendirici ve sakinleştirici loşluk, kullanılan mumun kokusu ve tasarımıyla bu hissi fazlasıyla verir. Bu etkiler için bazen saatlerce yakılan mumların sağlıklı olması soluduğumuz havaya karışmaları sebebiyle çok önemlidir. Mumlar sadece sakin ve güzel bir atmosfer için değil aynı zamanda birden fazla başka etki için de kullanılabilir. Mumlar çalışmalardaki odaklanmayı artırıcı, güzel anıları hatırlatıcı, iyi hissetme aracı, stresi azaltıcı etkileri ve tabii ki ritüellerin de vazgeçilmezi olarak hayatlarda yerini almıştır. Aromaterapi Market sitesinde mumlar hammadde, renk, sayı, şekil ve tasarım seçenekleriyle sıralanmıştır. Sabit yağları, aroma terapi setleri ve almak istediğiniz mum için isteklerinize göre Aromaterapi Market sitesinden tercihinizi zevkle yapıp kolayca alabilirsiniz.

 

TÜTSÜ ÇEŞİTLERİ

İlk olarak tütsünün ne olduğundan bahsedilecek olursa tütsü eski Türkçe’de duman çıkaran obje demektir. Günümüzde genel olarak evlerde severek kullanılan tütsüler, Ortadoğu’da yakılmaya başlanmasıyla parfümeri sanatının temellerini oluşturmuştur. Yüzyıllardır kullanılmaya devam eden tütsüler, meditasyon, ferahlama, kötü kokuları bastırma ve kötü ruhları kovmak gibi amaçlar için var olmuştur. Tütsüler yakılarak çeşitli kokular elde edilebilen ve bu sayede kötü kokuları bastırabilen, enerji yayan ve kişinin veya ortamın enerjisini temizleyebilen malzemelerdir. Tütsü çeşitlerinin aynı zamanda kökeninde dini ayinlerin yattığı araştırmalarla gösterilmiştir. Tedaviler için de kullanılmışlardır. İçerikleri tamamen doğal ve bitkisel olan tütsüler sağlığa zarar vermek bir yana dursun aksine solunum yolu sağlığını olumlu yönde etkilerler. İnsanda stresi azaltmaya ve dindirmeye yarar. Terapi ve odaklanmaya yardımcı etkileri vardır. Böcekleri savmada da tütsüler kullanılabilir. İnsanlar dışında iç mekanlara ve eşyalara da olumlu yönde etkilerde bulunan tütsüler iç ortam için ferahlık sağlar. Tabi ki tütsülerin de çeşitleri vardır. Her tütsünün kendine has bir aroması vardır ve bu nedenle de hepsinin vücutta ve zihinde yarattığı etkiler farklıdır. Bu özellikler sayesinde kişiler bulundukları duruma göre tütsü seçimi yapıp görmek istedikleri etkiyi elde edebilirler. Aromaterapi market sitesinde de bulunan çeşitlerden ilki rahatlatıcı ve sakinleştirici etkide bulunan gül – lavanta ve adaçayı tütsüsüdür. Okaliptüs-lavanta ve adaçayı tütsüsü ise tazeleyici ve arındırıcı etkisiyle bilinir. Ortamdaki havayı tazelemek, kötü enerjileri uzaklaştırmak, yaydığı eşsiz koku ile ruh halini dengelemeye yardımcı olmak ve kişinin kendine kaliteli vakit ayırmasını sağlayacak tütsü ise adaçayı – biberiye tütsüdür. Bunlar ve bunlar gibi tütsü çeşitlerini Aromaterapi Market sitesinde keyifle gezerken bulabilirsiniz.


Tütsü Nasıl Kullanılır?

Tütsü kullanımı oldukça basittir. Bir tütsü tutacağına veya tütsü kabına tütsüyü yerleştirin. Ardından tütsüyü yakın ve alevi söndüğünde küçük bir alev oluşturacak şekilde yanmasına izin verin. Daha sonra alevi üfleyerek söndürün ve tütsünün dumanını yaymasını sağlayın. Dumanı odanın etrafına veya üzerinize doğru yönlendirerek tütsünün faydalarından yararlanabilirsiniz. Kullanım sonrası tütsüyü güvenli bir şekilde söndürmeyi unutmamalısınız.

 

DOĞAL MUM VE TÜTSÜ FİYATLARI

Mum ve tütsü fiyatları belirlenirken ürün özellikleri ve içeriği dikkate alınır. Genel olarak her keseye uyum sağlayabilecek alternatifler bulabilmeniz mümkündür. Siz de birçok farklı alanda kullanabileceğiniz tütsüler arıyorsanız Aromaterapi Market’i tercih edebilirsiniz. Böylelikle farklı alanlarda kullanabileceğiniz mum ve tütsülere sahip olabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.