ÇAKRA YAĞLARI

  Çakra yağları uçucu yağların üç sınıfından birini oluşturur. Çakra yağları olarak bahsedilebileceği gibi çakra uçucu yağları olarak da isimlendirilebilir. Çakra tekerlek, döngü, girdap veya dönüş anlamlarına gelen kelimedir. İnsan vücudunda 7 farklı yerde olan ve girdap şeklinde dönen enerji bölgelerinin gökkuşağının 7 rengi ile sembolize edilen  psikospiritüel ana bağlantı noktalarına çakra denir. Bu 7 ana çakra merkezi vücutta omurga boyunca sıralanmaktadır. Bölgelerin bağlantı noktası olarak belirttiğimiz çakralar vücutta kapakçık görevini üstlenirler. Vücut, zihin ve ruh arasındaki dengeleri sağlarlar ve enerjinin iç ve dış akışını ayarlarlar. Çakralar baştan aşağıya doğru sırayla taç çakra, üçüncü göz, boğaz çakrası, kalp çakrası, solar plexus çakrası, sakral çakra ve kök çakra olarak isimlendirilir. Taç çakra diğer tüm çakraların da kaynağı ve başlangıç noktasıdır. Yani hepsiyle bağlantılıdır ve bu çakradaki gelişimler diğer tüm çakraları etkiler. Üçüncü göz çakrası bilince ulaşımımızın yoludur. Zihin gücümüze, entelektüel kapasitemize, hafızamıza ve irademize merkez olur. Boğaz çakrası insanda canlı olan her şeyin ifadesini sağlar. İfade ve iletişim yetisinin merkezidir. Kalp çakrası adından da kendini belli ettiği gibi sevginin tam birleşmeye götürme yoludur. İlişki kurma ve dokunma merkezidir. Aynı zamanda tüm çakra sisteminin de merkezi olarak kabul edilir. Solar plexus yani yani güneş- sinir ağ çakrası duygusal enerjimizin merkezidir. İletişim yeteneğimiz buradan kontrol edilir. İçimizde yayılmasına izin verdiğimiz ışığımızın yani güneşimizin miktarını belirler. Sakral çakra yani cinsel çakra cinsel enerjinin merkezidir. Aynı zamanda yaratıcılığımızla da bağlantılı merkezdir. Son olarak kök çakra ise maddi dünyayla bağlantılı merkezdir. İnanca göre kafanın tepesinde bulunan çakrada yani taç çakrada pozitif bir akım varken omurga kemiğinin alt boğumunda negatif akım vardır. Bu iki akım arasında dolaşan elektrik gücüne “yaşam” denir. 

  Çakra uçucu yağları çakraların titreşimleriyle uyumlu olduklarından dolayı bu yağları kullanmak blokajların açılmasına yardımcıdır. Bu açılma evrensel yaşam enerjisinin ve kozmik enerjinin vücudumuza doğru akımını sağlar. Böylece yaşanılan şanssızlıklar, aksilikler, başarısızlıklar, korkular ve sosyal yaşam sıkıntıları gibi sorunlardan kurtulunabilir.   

  Uçucu çakra yağları birden fazla yöntemle uygulanabilir. İlk metot olarak çakra yağını bir sabit yağ ile birbirine karıştırıp etki görmek istediğiniz çakra merkezine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bir diğer metot çakra yağını parfüm yaparak sürmektir. Saf halini de kullanmanız mümkündür fakat bu yöntemi kullanırken vücudunuza direk temastan kaçınmalısınız. Bunun için de koklama, yastığa damlatma, buhurdanlıkta su ile karıştırarak yakıp soluma yollarını kullanabilirsiniz

 

ÇAKRA YAĞI ÇEŞİTLERİ

 

Her çakraya iyi gelen, ona uyumlu olan, özel olan yağ çeşitleri vardır. Kök çakra için sedir, karanfil, zencefil gibi çakra yağları kullanılabilecek yağlar arasındadır. Sakral çakra için ylang, sandal ağacı ve Aromaterapi Market sitesinde de bulunan Swadhisthana yağları kullanılır. Solar plexus çakrasında lavanta, biberiye, bergamot ve tabii ki yine Aromaterapi Market sitesinde bulunan Therapium Naturalis markalı Manipura yağları listelenebilir. Kalp çakrası için gül yağı faydalıdır. Boğaz çakrası için ise adaçayı, okaliptüs ve Therapium Naturalis ’in Vishuddha yağları kullanılabilir. Üçüncü göz çakrasında uygun olan yağlar nane ve yasemin yağlarıdır. Son olarak taç çakra için frankincense, yine Therapium Naturalis ‘in Sahasrara yağları kullanılır ve aynı zamanda lotus çiçeği koklamak da taç çakra için faydalıdır. Tüm bu yağların nasıl kullanıldığı, nerede kullanıldığı, etkileri, dikkat edilmesi gereken noktaları Aromaterapi Market sitesinde ayrıntıyla bahsedilmiştir. Yağları edinirken aynı zamanda bilgi edinerek çok daha faydalı bir alışveriş yapılabilir.

 

ÇAKRA YAĞI FİYATLARI 

 

Bu yağların ücretlerinden bahsedilecek olursa gösterdikleri etkilere, performanslara, faydalara karşılık gerçekten çok uygun ve ideal fiyatlara sahiptirler. Günlük hayatta hem fiziksek hem psikolojik olarak insanlara birçok fayda sağlayan bu yağlar fiyat değerinden çok daha fazla pozitif yana sahiptir. Bu yüzden bu yağları edinmek insanın kendisi için her yönden karlı ve çok mantıklı bir harekettir. Bunlara çok kolayca Aromaterapi Market sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.