600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Sade Uçucu Yağlar 

Sade uçucu yağlar uçucu yağların üç sınıfından birini oluşturur. Uçucu yağlar basitçe bitkinin özü diyebileceğimiz, bitkilerden veya droglarından belirli yollarla elde edilen sıvılardır. Yüksek ayırt edicilikteki kokulara ve renksiz bir yapıya sahiptirler. Çoğunlukla oda sıcaklığında sıvı halde bulunurlar. Acı ve baharlı tatlara sahiptirler. En önemli özellikleri ise tabii ki de oda sıcaklığında uçmalarıdır. Bitkinin yaşam koşullarına bağlı olarak üretilen doğal ürünlerdir. Bitkinin neredeyse her parçasından sağlanabilen maddelerdir. Yani kök, gövde, kabuk, yaprak, çiçek ya da tohum bölümlerinden elde edebiliriz. Bu elde edilenler hem tek başlarına hem de bir arada kullanma seçeneklerine olanak sunar haldedirler. Burada uçucu yağları gruplara ayıran özellikler vardır. Bu kısımda sade uçucu yağların ayırt edici özelliklerinden bahsedilecek olunursa, sade uçucu yağlar tek bir bitki kullanılarak üretilir. Bitkinin birden fazla bölümü kullanılsa dahi bitki çeşidi tek olduğu sürece bu yağ sade uçucu yağdır. Aynı mantıkla birden fazla bitkinin sadece tek ve aynı bölümleri kullanıldığında da bu yağ sade uçucu yağdır. Yağların vücuda alınması için birden fazla metot vardır. Bunlar burun, cilt ve mukoza, ağız olarak sayılır. Metotların farklı sonuçlar doğurmasından dolayı kullanma amacınıza uygunluk açısından doğru yağı doğru metodu kullanmak istenilen etkiyi görebilmek için çok önemlidir.

Bir yağın farklı kullanımları çok başka sonuçlar doğurabilir. Bundan ötürü her yağ kendine göre ayarlamalar gerektirir. Sade uçucu yağ çeşitleri Aromaterapi Market sitesinde de görülebildiği gibi hem Therapium Naturalis markası hem de başka markalar olmak üzere çokça fazladır. Bergamot uçucu yağı, çay ağacı yağı, ıtır uçucu yağı, biberiye uçucu yağı, limon uçucu yağı, nane uçucu yağı, lavanta uçucu yağı, limon otu uçucu yağı, mandalina uçucu yağı, melez lavanta uçucu yağı, okaliptüs uçucu yağı, organik tıbbi lavanta uçucu yağı, paçuli uçucu yağı, portakal kabuğu uçucu yağı, portakal uçucu yağı, çam terebentin uçucu yağı, defne yaprağı uçucu yağı, karanfil uçucu yağı, sedir uçucu yağı, tatlı badem uçucu yağı, adaçayı uçucu yağı, kayısı çekirdeği uçucu yağı, servi uçucu yağı, tarçın uçucu yağı gibi bu birçok sayıda çeşit sade uçucu yağ çeşitlerindendir.  Bunun yanında Aromaterapi Market sitesinde aromaterapiyle yeni tanışan, deneyimlemek isteyen kişiler için özel olarak tasarlanmış bir sade uçucu yağ seti bulunmaktadır.  

Uçucu yağlar yüzyıllardır tıbbi amaçla kullanılmıştır. Araştırmalarla da tıbbi sağlık açısından kanıtlanabilir faydaları olduğu bulunmuştur. Zaten birçok modern ilaç uçucu yağlardan elde edilir. Genellikle insanda stresi azaltmak, dikkat toplamaya yardımcı olmak, kaygıyı azaltmak, ruh halini pozitife çevirmek, baş ağrılarını hafifletmek, ayrıntı olarak migrene de iyi gelmek, diğer ağrı türlerineuyku düzenini düzeltmek, enflamasyona iyi gelmek ve mide bulantısını bastırmak gibi birçok etkisi vardır. Böcekleri uzat tutmak için bile kullanılan uçucu yağ çeşitleri vardır. Ayriyeten bu yağlar antiseptik özelliklere de sahiptir. Birkaç yağın özelliklerine değinilecek olursa okaliptüs yağı soğuk algınlığı, tıkanıklık ve öksürük soruna iyi gelir. Yasemin yağı cildin yaşlanma, iltihaplanma gibi etkilerine iyi gelir. En pahalı yağlardan olan ve 20 mililitresinde bile çok fazla sayıda gül yaprağı bulunduran gül yağı yatıştırıcı etkiye sahiptir, stresi azaltır ve adet kramplarına iyi gelir. Bunlar ve bunlar gibi birçok yağ özellikleri, faydaları, kullanım şekilleri, dikkat edilmesi gereken noktalarıyla Aromaterapi Market sitesinde ürünlerin altında özel ve ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

Sade Uçucu Yağ Fiyatları

Geniş bir fiyat aralığına sahip olan sade uçucu yağlar en pahalı çeşidinde bile gösterdiği etkileri ve değeriyle ücretinin karşılığını fazlasıyla verir. Günlük hayatımızda bizi fazlasıyla rahatsız eden, konforumuzu sarsan, zamanımızı harcayan, başaracaklarımızı başaramamamıza neden olan, pozitif olayları negatife çeviren ve bunun gibi günümüzün akışını zorlaştıran böyle kötü hislerden, durumlardan kurtulmamıza yardımcı olan bu yağlar bu kadar yüksek pozitiflikteki etkilerine karşı iyi diyebileceğimiz fiyatlara sahip. Therapium Naturalis ve diğer markaların bu sade uçucu yağlarına sahip olup günü kolaylaştırıp güzelleştirmek için Aromaterapi Market sitesinden önce yağ çeşitlerini gezip sonra bunlar hakkında bilgi edinip kendinize uygun ve faydalı olanı bulup hızlı bir şekilde sipariş ederek elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.