600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Aromaterapi Ürünleri

Aromaterapi, aromatik bitkilerin kök, yaprak veya çiçeğini damıtarak elde edilen özlerinden yapılan uçucu yağların, hastalıkları önlemek, oluşmuş olan hastalıkları tedavi etmek, çeşitli semptomları yönetmek ve genel sağlığı desteklemek amacıyla kullanılmasıdır.

Aromaterapi binlerce yıldır kullanılmaktadır. Örneğin Batı’da “Avicenna” adıyla tanınan tıp bilgini, filozof, İslam alimi, "polimerik erken tıbbın babası" olarak bilinen İbn-i Sina yazdığı tıp kitabında damıtma cihazının şemasını çizerek bitkilerin şifasını anlatmıştır.

Eski çağlarda tedavi amacıyla sıkça kullanılan bu yağlar, günümüzde nüfusun ve teknolojinin artışıyla yerini elde edilmesi daha kolay ve daha ucuz olan sentetik ilaçlara bırakmıştır. Yıllar içinde mikroorganizmalar sentetik ilaçları tanımış ve direnç kazanmışlardır; ancak aromaterapi yağları mikroorganizmaların da yapıtaşlarında bulunduğu için bunlara direnç kazanılması söz konusu değildir.

Aromaterapi ürünlerinin çeşitli derecelerde antimikrobiyal özelliğe sahip olduğu, antiviral, nematisidal, antifungal, insektisidal ve antioksidan özellikleri konusunda yaygın olan inanışı destekleyen araştırmalar yapılmaktadır. Aromaterapi ve aromaterapi ürünlerini kullanırken eğitimli bir profesyonelin tavsiyelerine uymak önemlidir.

Ulusal Kanser Enstitüsü’ne (NCI) göre, aromaterapi ürünleri, belirli bir hastalığı tedavi ettikleri iddiası olmadığı sürece FDA onayına ihtiyaç duymamaktadır. Başka bir yaklaşımla, bir masaj terapisti aromaterapi yağları kullanabilir, ama bu onun aromaterapist olduğunu anlamına gelmez.

Aromaterapi ürünlerini kullanmadan önce alerji testi yapmak için, kullanmak istediğiniz aromaterapi yağını, iki katı fazla bir taşıyıcı yağda seyrelerek kolunuzun iç kısmına bir bozuk para büyüklüğündeki bir alana sürün. 24 ila 48 saat içinde alerjik yanıt vermezse, kullanımı uygun ve güvenlidir. Bazı insanlar daha önce birçok kez kullandıkları aromaterapi ürünlerine karşı alerji geliştirdiklerini bildirmişlerdir. Böyle durumlarda hemen o aromaterapi ürününü kullanmayı bırakmalı ve kokusundan dahi kaçınılmalıdır.

Aromaterapi ürünleri kullanılırken, seyreltme oranı ve kullanım tavsiyelerine mutlaka dikkat edilmelidir. Ağızdan alınan aromaterapi ürünleri, uçucu yağlar karaciğere veya böbreklere zarar verebilir. Ayrıca diğer ilaçlarla etkileşimlere yol açabilir, bağırsaklarda beklenmedik etkileşimler yaratabilirler. Bu yüzden aromaterapi ürünlerini kullanmadan önce bir aromaterapist ile görüşmek önemlidir.  Aromaterapi ürünlerinin kullanımı bütüncül bir yaklaşım gerektirir. Aromaterapistin önereceği tedavilerin, bireylerin fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarına uygun olması çok önemlidir. Bu ihtiyaçlara göre aromaterapist, kişiye en uygun aromaterapi ürününü tavsiye edecektir.

Aromaterapi uygulamaları için farklı yöntemler mevcut olsa da temelde ikiye ayrılır: Aromatik / inhalasyon / soluma olarak adlandırılan şekilde veya topikal / masaj ile uygulanabilir.

Soluma ile uygulanması halinde uçucu yağlar bir difüzör veya buhurdanlığa doğrudan değil su veya nötr (aromatik olmayan) bir bitkisel yağ içinde seyreltilerek damlatılır. Alternatif olarak bir pamuğa az miktarda damlatılan uçucu yağ, yakaya sabitlenebilir. Kısa süre içinde uçucu yağ ortama yayılır ve rahat bir pozisyonda nefes alıp veririz bu sayede uçucu yağları hava yoluyla vücudumuza alırız. Topikal ya da masaj ile uygulandığında ise uçucu yağlar, nötr (aromatik olmayan) bitkisel yağlarla karıştırılarak masaj yoluyla kullanılır. Bu sayede uçucu yağlar derimizden emilir ve uçucu yağları cilt yoluyla vücudumuza alırız.

 

Aromaterapi Ürün Çeşitleri

Aroma terapi ürün çeşitleri denilince ilk akla gelen uçucu / esansiyel yağlardır. Bunlar:

Adaçayı Yağı, Anason Yağı, Anısafa Yağı, Biberiye Yağı, 
Çam Terebentin, Çay Ağacı Yağı, Çuha Çiçeği Yağı, Defne Yaprağı Yağı,
Fesleğen Yağı, Gül Yağı, Hodan Yağı, Karabiber Yağı, Karanfil Yağı,
Kekik Yağı, Kimyon Yağı, Kişniş Yağı, Lavanta Yağı, Limon Yağı,
Melisa Yağı, Menekşe Yağı, Mersin Yağı, Nane Yağı, Okaliptus Yağı,
Papatya Yağı, Portakal Yağı, Rezene Yağı, Sandal Ağacı Yağı,
Sarımsak Yağı, Servi Yağı, Yasemin Yağı, Ylang Ylang Yağı.


En Çok Kullanılan Taşıyıcı Yağlar (Sabit Yağlar) ise şunlardır:

Hindistan Cevizi Yağı (Cocos nucifera), Jojoba Yağı (Simmondsia chinensis ),
Badem Yağı (Prunus amygdalus dulcis L.), Avokado Yağı (Persea americana),
Üzüm Çekirdeği Yağı (Vitis vinifera), Çörek Otu Yağı (Nigella sativa).


Uçucu yağları masaj yoluyla uygulamada seyreltme çok önemlidir. Yetişkinler için %2 oranında seyreltme ile başlanabilir. Hazırlanan karışımı koyu renkli cam şişede saklayabilirsiniz. Bunun için www.aromaterapimarket.com ‘dan alabileceğiniz amber, lacivert ya da siyah renkli aroma terapi cam şişeleri kullanabilirsiniz. 20ml, 30ml, 50ml ve 100ml amber, lacivert veya siyah renkli cam şişelerin yanı sıra sprey başlıklı şişeleri de kullanabilirsiniz. Böylece aromaterapi malzemenizi gün boyunca yanınızda taşıyabilir ve istediğiniz zaman, ense, kulak arkası, bilekler, ayak altları veya cilt ve saç bakımı için yüz, boyun veya kafa derisi gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

Ancak yağları orta yaş üzeri ve 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanırken her zaman ekstra dikkatli olmalısınız çünkü bu yaş grubu ciltler daha hassas olma eğilimindedir.


Aromaterapi Ürün Fiyatları

Tüm aromaterapi ürünlerini çok uygun fiyat ve kampanyalar ile  www.aromaterapimarket.com adresinden alabilirsiniz. Aromaterapi yağları için piyasada çok çeşitli ürünler bulunmaktadır ancak bunları satın alırken içine esans (parfüm) katılmış sahte yağlar ya da tağşiş edilmiş yağlar olmadığından emin olmak için sadece güvendiğiniz markaların ürünlerini satın almalısınız. Therepium Naturalis markalı %100 doğal doğal yağları ve tüm aromaterapi malzemelerini uygun fiyatlarla www.aromaterapimarket.com adresinden inceleyebilir, sipariş verebilir ve satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.