600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

BUHURDANLIKLAR

Buhurdanlıklar, haznesinde uçucu yağların yakıldığı, uçucu yağların hava ile tüketilmesinin en pratik ve geleneksel yöntemlerinden olan ve aromaterapi tamamlayıcı olarak nitelendirilen kaplardır. Aynı zamanda tealight mum ve çakmak ile birlikte kullanılırlar. 

Anadolu'da 15. yüzyılın ikinci çeyreğinden sonra yaygın olarak kullanılmaya başlanan buhurdanlıklar Osmanlı’da camilerde oluşan ayak kokularını temizlemek için kullanılırken günümüzde stresten uzaklaşmak, rahatlamak ve evin havasını değiştirmek için kullanılır. Genellikle seramikten olmakla beraber ateşe dayanıklı başka çeşitli yapı malzemelerinden de üretilirler. 

Buhurdanlıklar yağların koyulması için kapaklı bir hazne ile üretilirler ve bu kapak kaldırılarak pratik bir şekilde yağ ve su eklendikten sonra buhurdanlık yakılabilir. Tealight mumun yerleştirildiği bir adet mumluk alanı da buhurdanlıkların bir parçasıdır. Su tercihinde daha hızlı sonuç olmak için sıcak su tercih etmek mantıklıdır ancak soğuk suyun mum ısısı ile buharlaşması daha uzun süreli bir etki yaratır. Yağ tercihinde ise kullanılan yağın uçucu yağ olması önem arz eder. Uçucu yağlar güçlü bir yapıya sahiptirler ve birkaç damla kullanımı bile çoğu zaman kullanım için yeterince etkilidir. Kullanılacak yağın çeşidi seçilirken kişinin aromaterapi yapmaktaki amacı da göz önünde bulundurulmalıdır. Buhurdanlıklar ile birkaç farklı uçucu yağ çeşidi de karıştırabilir, kendine has kokular elde edilebilir ve bu da buhurdanlık kullanmanın en güzel yanlarından biri olan kendine özgü karışımları yapmanın yoludur. 

Kısaca ve özetle buhurdanlık nasıl kullanılır sorusu cevaplanacak olursa bahsedilen hazneye taşmayacak şekilde su konulduktan sonra kullanılacak olan uçucu yağdan 3-4 damla olmak üzere damlatılır. Sonrasında tealight mum yakılarak buhurdanlığın yine bahsedilen mumluk alanına kaymamasına ve akmamasına özen gösterilerek yerleştirilir ve bu şekilde buhurdanlık kullanılıyor hale gelir. Geri kalan sadece yayılan eşsiz aromaterapik havayı solumaktır. Kullanım sonrasında da yanmamak adına bir süre buhurdanlığa dokunmamak gereklidir. Buhurdanlıkları kullanırken bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. 

Buhurdanlık Modelleri

Buhurdanlıkla yapılmak istenen aromaterapiden önce kişinin kullanılacak yağa veya yağlara karşı alerjisi olup olmadığından emin olunmalıdır. Koku miktarını artırmak için ekstra yağ damlası koymak yanlıştır. Damla dozuna önem gösterilmelidir. Bunların yanında kullanılacak mumun da türü önemlidir. Kullanılacak mumun paraben, parafin gibi kimyasallar içermemesi gerekir. Doğal mumlar, bal mumları veya soya mumu buhurdanlıklarla kullanılması faydalı çeşitlerdendir. Buhurdanlığın yakıldıktan sonra koyulduğu yer de önem teşkil etmektedir. Sabit bir yere devrilmemesine dikkat edilerek yerleştirilmelidir. Buhurdanlık modellerinin kullanımının sonrası için de akla gelen buhurdanlığın nasıl temizleneceği olur. 

Öncelikle buhurdanlık modelleri sürekli temizleme zorunluluğu olmayan sadece belirli aralıklarla temizlemenin yeterli olacağı aromaterapi eşyalarıdır. Eğer önceki kullanımdan kalan koku hissedilsin istenmiyorsa yalnızca yağ haznesi bahsedilecek yöntemlerle temizlenebilir. Buhurdanlık temizliğinde kimyasal maddelerin ve güçlü deterjanların kullanılması önerilen bir şekil değildir çünkü temizlik sonrası kalan kimyasallar uçucu yağların etkisini yüksek derecede azaltabilir. Bunlar yerine doğal sabunlar buhurdanlık temizliği için tavsiye edilir. 

Buhurdanlıkların sayılabilecek birçok faydası vardır. Örneğin lavanta, sedir ve bergamot yağlarının yakıldığı buhurdanlık çakraları açar ve zihinsel yorgunluğu azaltır. Meditasyonlarda da fazlasıyla kullanıldığı görülen buhurdanlıklar stresi ve depresyonu önler. Evdeki negatif enerjiyi alırlar. Ev halkının kendini daha zinde ve daha mutlu hissetmesini sağlar. Bunların da yanı sıra buhurdanlıklar göze fazlasıyla hitap eden, sadece dekoratif amaçlı bile kullanılabilecek aromaterapi ürünleridir. Tasarımları oldukça fazla olan ve bu nedenle herkesin zevkine uyum sağlayacak buhurdanlıklar Aromaterapi Market sitesinde çeşitleriyle mevcuttur. Oymalı seramik buhurdanlıklardan el yapımı özel tasarım ampul buhurdanlıklara ve yanlarında yağ bulunan set imkanlarıyla buhurdanlıklar Aromaterapi Market sitesinde yerlerini almışlardır. 

BUHURDANLIK FİYATLARI

Buhurdanlıklar biten, tükenen, azalan ürünler olmadığı ve uzun soluklu kullanabildiklerinden dolayı tek seferlik verilecek olan fiyatlarının karşılığını fazlasıyla vermektedirler. Hem göze hitap ederek insanı sadece bakarken bile tatmin eden hem de yaydığı kokular ve sağladığı faydalarla buhurdanlıklar çok makul fiyatlara sahiptirler. Tüm bu fiyatlara çeşitleriyle birlikte Aromaterapi market sitesinde keyifli gezintinizi yaparken ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.