600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

KARIŞIM UÇUCU YAĞLAR

Karışım uçucu yağlar uçucu yağların üç sınıfından birini oluşturur. Uçucu yağlar basitçe bitkinin özü diyebileceğimiz, bitkilerden veya droglarından belirli yollarla elde edilen sıvılardır. Yüksek ayırt edicilikteki kokulara ve renksiz bir yapıya sahiptirler. Çoğunlukla oda sıcaklığında sıvı halde bulunurlar. Acı ve baharlı tatlara sahiptirler. En önemli özellikleri ise tabii ki de oda sıcaklığında uçmalarıdır. Bitkinin yaşam koşullarına bağlı olarak üretilen doğal ürünlerdir. Bitkinin neredeyse her parçasından sağlanabilen maddelerdir. Yani kök, gövde, kabuk, yaprak, çiçek ya da tohum bölümlerinden elde edebiliriz. Bu elde edilenler hem tek başlarına hem de bir arada kullanma seçeneklerine olanak sunar haldedirler. Burada uçucu yağları gruplara ayıran özellikler vardır. Karışım uçucu yağları diğerlerinden ayıran özellik ise birden fazla bitkiden üretiliyor olmasıdır. Bir bitkinin farklı bölümlerinden oluşan yağlara karışım uçucu yağı diyemeyiz. 

Karışım uçucu yağı olarak adlandırabilmemiz için bir yağın mutlaka birden fazla bitkiden oluşması gerekmektedir. Karışım uçucu yağların göz en hoş görünen ve en dikkat çeken özelliklerinden biri isimleridir. İsimlerini bitkilerden değil de gösterdikleri etkilerden alılar ve bu insanı o yağı kullanmak için daha çok cezbeder. Uçucu yağlar yüzyıllardır tıbbi amaçla kullanılmıştır. Araştırmalarla da tıbbi sağlık açısından kanıtlanabilir faydaları olduğu bulunmuştur. Zaten birçok modern ilaç uçucu yağlardan elde edilir. Genellikle insanda stresi azaltmak, dikkat toplamaya yardımcı olmak, kaygıyı azaltmak, ruh halini pozitife çevirmek, baş ağrılarını hafifletmek, ayrıntı olarak migrene de iyi gelmek, diğer ağrı türlerine uyku düzenini düzeltmek, enflamasyona iyi gelmek ve mide bulantısını bastırmak gibi birçok etkisi vardır. Aromaterapi Market sitesinde de Therapium Naturalis markasının yağlarında görüldüğü gibi Energy karışım uçucu yağı, Focus karışım uçucu yağı, Love karışım uçucu yağı, Memory karışım uçucu yağı ve Relax karışım uçucu yağı çeşitleri karışım uçucu yağlara örnek verilebilir. İsimler ve etkiler arasındaki etkilerden bahsedilecek olunursa ilk olarak Energy karışım uçucu yağı limon otu yağı, nane yağı ve okaliptüs yağlarından oluşur. Aynı adının da belli ettiği gibi düşen enerjiyi yükseltmek, yorgunluk ve halsizliği azaltmak gibi etkileri vardır. Focus karışım uçucu yağı biberiye yağı, greyfurt yağı ve okaliptüs yağlarından üretilir. Dikkat problemine iyi gelmek, adı gibi odağı artırmak ve ferahlama hissi vermek gibi özellikleri vardır. Love karışım uçucu yağı portakal kabuğu yağı, sardunya yağı ve sedir yağını içerisinde bulundurur. Birçok bedensel ve zihinsel sorunun çözüm yoludur ve sakinleştirici, dengeleyici, güçlendirici, korkuları yenici ve cesaret vericidir. Memory karışım uçucu yağı biberiye yağı, fesleğen yağı ve vetiver yağlarından üretilir. Zihnininiz daha açık ve net olmasını sağlamaktadır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir. Son olarak relax karışım uçucu yağı petitgrein yağı, bergamot yağı ve lavanya yağı içerir. Yine adının da belli ettiği gibi rahat olup stresi azaltmaya yardımcı olur, anksiyete ve yüksek stres durumlarını hafifletmeye yardımcıdır ve bağışıklık fonksiyonlarını destekler. Aromaterapi Market sitesinde tüm bu karışım uçucu yağların nelere iyi geldiğinin daha ayrıntılı anlatımı, nasıl kullanılması gerektiği ve dikkat edilmesi gereken noktaları bahsedilmiştir. Yağların vücuda alınması için birden fazla metot vardır. Bunlar burun, cilt ve mukoza, ağız olarak sayılır. Metotların farklı sonuçlar doğurmasından dolayı kullanma amacınıza uygunluk açısından doğru yağı doğru metodu kullanmak istenilen etkiyi görebilmek için çok önemlidir. Bir yağın farklı kullanımları çok başka sonuçlar doğurabilir. Bundan ötürü her yağ kendine göre ayarlamalar gerektirir.

KARIŞIM UÇUCU YAĞ FİYATLARI

  Çeşitlerine göre fiyatlarında pek değişiklik olmayan karışım uçucu yağlar sağladığı faydalara nazaran uygun fiyatlara sahiptir. İsimlerini bile günlük hayatta herkesin yaşadığı, çözümü olmadığını düşündüğü, birlikte zorluklarıyla yaşadığı sorunlardan alan bu yağlar fiyatının karşılığını fazlasıyla vermektedir. Alıp kullanarak uzun süre faydasını göreceğiniz ve kullanarak her yönden kazançta olacağınız karışım uçucu yağlarını Aromaterapi Market sitesinde bulabilirsiniz. Aromaterapi Market sitesine girerek hem bu yağlar hakkında merakınızı giderip, hem görsellerine görüp, hem kullanmak için her türlü bilgiye ulaşıp, hem fiyatları hakkında bilgi sahibi olup tek bir siparişinizle sorununuzun çözümünü yanınızda bulabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.