600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

DOĞAL YÜZ MASAJ ALETLERİ VE TAŞLARI

Eski tarihlerden bugüne kadar insanlar doğal taşların mucizelerinden faydalanmışlardır. Doğal taşların yaydığı enerji sebebiyle ruhsal ve fiziksel sorunlara iyi geldiği bilinmektedir. Kelime anlamına bakıldığında Çince’de Gua sürtmek, Sha ise kızarmış cilt anlamına geliyor. Uzak Doğu’nun mucizevi yöntemlerinden biri olan Gua Sha diğer bir deyimle doğal yüz masaj aletleri, son yıllarda en popüler masaj trendleri arasında yer alıyor. Yüzyıllar önce Çin’de bir imparatorun tedavisinde kullanıldığı ifade edilen masaj tekniği olan doğal yüz masaj aletleri ve taşları, bugün vücudu rahatlatan sistemlerin de kullanılmasıyla birlikte daha etkili hale getiriliyor ve tedavi yöntemi olarak da kullanılıyor. Gua sha mutlaka özel ve gerçek taşlardan yapılmalıdır aksi halde doğal taşlardan yapılmayan doğal yüz masaj aletlerinden fayda görülmez. Genellikle 3 doğal taş ile hazırlanan gua sha, yeşim, pembe kuvars ve ametist ile yapılır. Yüzde, vücutta ve hatta kafa derisinde kullanılabilecek gua sha su, yağ ya da nemlendirici ile uygulanır. Gua sha rollerlarının ve gua sha taşlarının ayrı ayrı uygulama teknikleri vardır. Gua sha taşlarının kıvrımlı tarafı yüze gelecek şekilde ayarlanır ve boyun, çene çizgisi, çene ve ağız çevresinden başlayarak hafifçe yukarı ve dışa doğru kaydırılır. Taş cilde mümkün olduğunca yatay şekilde tutulmalıdır. Ardından cildi yatışması ve nefes alması gerekmektedir. Bunun için gua sha gözlerin altına veya herhangi bir kızarıklığın üzerine düz bir şekilde bastırılır. Kırışıklıklar ve ince çizgiler için ise kaş kemiği üzerinde küçük yatay hareketler yapılır ya da kaşların arasında tutup yukarı doğru bastırılır.

Gua sha rollerın ise büyük silindir başlığı yanaklar, alın, boyun ve dekolte bölgesi için kullanılır; uygulamak istenilen bölgenin merkezinden dışa ve yukarı doğru basınç uygulayarak yuvarlanılır. Küçük silindir başlığı çene, göz çevresi, kaş, dudak ve burun bölgesi için kullanılır. Boyun bölgesi için çeneden başlanır ve boyna doğru 7-8 defa hareket ettirilir. Yanaklar için yanaklardan kulaklara doğru basınç uygulayarak 5-6 defa yuvarlanır. Alın bölgesi için alın ortasından başlanır ve kulaklara doğru 5-6 defa yuvarlanır. Göz altı ve göz kapağı bölgesi için nazikçe gözün iç köşesinden şakağa doğru, göz kenarları için göz köşesinde yukarı ve aşağı hareket ettirilir. Uygulamayı 10-15 defa tekrar edilebilir. Gua sha tedavisinin çok sayıda faydası ve geçirdiği rahatsızlık vardır. Bu tedavi kasları gevşetir, kan akışını düzenler ve dolaşımı hızlandırır, yüzdeki şişlikleri dengeler, cildin kolajen salgılamasına yardımcı olur, düzenli kullanımda ince çizgilerin kaybolmasına yardımcı olur, çene hatlarının belirginleşmesini sağlar, boyun üzerindeki sarkmaları önlemeye yardımcı olur, kaşların şeklini düzenleyerek doğru kullanım ile şekil almasına yardımcı olur, vücut kan ve lenf dolaşımını artırarak hücrelerdeki tıkanan enerjinin serbest bırakılmasına yardımcı olur, toksinlerin ve patojen mikroorganizmaların dışarı atılmasını sağlar, kas ağrıları ve gerginliklerinin şiddetini azaltarak daha hafif ve rahat hissedilmesini destekler, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci artırır, hücrelerin oksijen alma kapasitesini arttırarak daha zinde ve sağlıklı hissettirir, mutluluk hormonu salgılanmasını artırır ve stresi önler, masa üstü çalışanların boyun ve sırt ağrılarını hafifletir ve menopozun etkilerini azaltır. Her tedavi ve bakım gibi gua sha tedavisi de etkisini göstermek için düzenli kullanım gerektirir. Vücudun, cildin hatta zihnin bir durumu rutin olarak algılayıp tedavi sürecine geçmesi için her alışkanlıkta da olduğu gibi yirmi bir gün gerekmektedir.

DOĞAL YÜZ MASAJ ALETİ MODELLERİ

Aromaterapi Market sitesinde doğal yüz masaj aletleri ve Therapium Naturalis markalı çok çeşitli doğal taşlarla özel olarak hazırlanmış masaj roller bulunmaktadır. Kırmızı rengiyle akik yüz masaj doğal roller, mor rengiyle ametist yüz masaj doğal roller, yeşil rengiyle aventurin yüz masaj doğal roller, adından da rengini belli eden kahverengi kaplan gözü yüz masaj doğal roller, mavi rengiyle lapis yüz masaj doğal roller çeşitleri therapium naturalis markasının masaj rollarıdır. Gua sha taşları ve rol çeşitleri de sitede yerini almıştır. Bu çeşitler pembe kuvars gua sha yüz masaj taşı, pembe kuvars yüz masaj roller, root aromaterapi aventurin gua sha yüz masaj aleti, root aromaterapi aventurin ve pembe kuvars roller yüz masaj aleti, root aromaterapi pembe kuvars gua sha yüz masaj aleti ve root aromaterapi pembe kuvars roller yüz masaj aleti olmak üzere çok sayıda çeşidiyle sıralanmıştır.

DOĞAL YÜZ MASAJ ROLLER FİYATLARI

Uzun yıllardır kullanılan tedavilerin araçları olan bu doğal yüz masaj roller ve taşları Aromaterapi Market sitesinde faydalarına karşılık olarak çok uygun fiyatlarla bulunmaktadır. Bu uzun süreli kullanabileceğiniz doğal yüz masaj aletleri ve taşları ucuz fiyatlara alarak tedaviyi uygulamak çok karlıdır. Aromaterapi Market sitesinde keyifli gezintinizi yaparken tedaviniz için uygun gua sha taşını ve rolunuzu seçebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.