600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
2. Çakra – Sakral Çakra – Svadhıshana

2. Çakra – Sakral Çakra – Svadhıshana

֎ Bu çakranın resmi adı Svadhishana’dır. Svad’ın kelime anlamı haz, dhishana’nın ise bölgedir.

֎ Sakral çakranın işlevi zevk ilkesine dayanır. Bu çakra duygusallık, şevk ve yaratıcılık ile de alakalıdır.


֎ Sakral çakranın elementi sudur, bu nedenle akış ve esneklik ile karakterize de edilir.


֎ Sakral çakra hayattan zevk almanızı sağlayan ve sizi motive eden çakradır.


֎ Renk: Turuncu

֎ Bölge: Göbek deliğinizin bulunduğu kısımda yer alır.


֎ Sakral çakranız dengelendiğinde hayatınızdaki size zevk veren konularda aşırıya kaçmadan elinizde olanlar ile yetinecek şekilde zevk almanızı ve tatmin olmanızı sağlar. Cinsellik bu konuların başında gelmektedir. Ayrıca çakranız dengelendiğinde kendinizi zinde ve bereketli hissedersiniz.


֎ Sakral çakranız gerektiğinden fazla çalışırsa bağımlılık ve oburluk gibi sorunlarla yüzleşebilirsiniz. Hayattan aldığınız zevkler için kendinizi zaman zaman suçlu hissetmenize neden olabilir. Eğer sağlıklı olmayan aktiviteler yaparak, bunlardan haz alıyorsanız bu çakranızın dengelenmemiş olma ihtimali yüksektir. Ayrıca aşırı şişmanlık, hormonal dengesizlik ve hoşnutsuzluk da bu çakranın düzgün çalışmadığını gösteren belirtilerdendir.


֎ Sakral çakrayı dengelemek için, kendinize “Yapmak üzere olduğum şey benim için iyi olacak mı?”, “Bu eylem benim için sağlıklı mı?”, “Alacağım kararın bana faydaları neler olacak?” gibi sorular sorabilirsiniz. Yapacağınız seçimlerde atacağınız adıma odaklanarak en doğru kararı vermeniz gerekir.


֎ Sakral çakra gerektiğinden az çalışırsa, çok basit konularda dahi karar vermekte zorlanmanıza neden olabilir. Sakral çakranın yeterince çalışmamasının bunalım, depresyon, cinsel iktidarsızlık, düşük cinsel dürtü, tutku noksanlığı, yaratıcılık eksikliği gibi belirtileri vardır.


֎ Sakral çakranızı çalıştırmak gayet basittir. Kısacası hayatta eğlenmesini bilmeniz gerekmektedir. Sağlıklı beslenip sağlıklı yaşayın, doğru kişiyle mutlu bir ilişki kurarak aşkınızı yaşayın. Kendinize gereken zamanı ayırıp bu Dünya’nın sunduğu nimetlerden faydalanmasını bilin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.