600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Bu ürünü satın aldığınızda bir sonraki alışverişinizde kullanabileceğiniz 35 TL değerinde 35 Puan kazanacaksınız.

Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı

Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı - 10ml
350,00 TL

Tükendi

Gelince Haber Ver
 • Ürün Açıklaması

  Akdeniz'in dağlık bölgesine özgü bir bitki olan Tıbbi Lavanta, antik zamanlardan beri sahip olduğu terapötik etkileri ve biyolojik aktiviteleri ile birçok alanda kullanılmaktadır. Tıbbi Lavanta uçucu yağında bulunan çeşitli bileşenler antienflamatuar, antifungal, antioksidan ve antimikrobiyal gibi değerli farmakolojik özelliklere sahiptir. Tıbbi Lavanta uçucu yağı faydalarıyla ilk yardım çantasında bulundurmamız gereken bir kurtarıcı haline getirmiştir.  Ürün İçeriği:

  Botanik adı: Lavandula angustifolia

  Menşei: Türkiye

  Nasıl Elde Edilir: Tıbbi Lavanta bitkisinin

  çiçeklerinin buhar distilasyonu ile elde edilir.

  İçindekiler: %100 Tıbbi Lavanta uçucu yağı

  Ait Olduğu Aile: Lamiaceae

  Öne Çıkan Kimyasal Bileşen: Esterler, monoterpenoller

  Ekstraksiyon şekli: Buhar Distilasyonu

  Elde edilen kısım: Çiçek

  Koku Tanımı : Otsu-çiçeksi, taze, temiz

  Notu : Baş-Kalp Notu

  Uyumlu Olduğu Yağlar: Bütün floral uçucu yağlar ile uyumludur.

  Renk: Şeffaf-sarı  Ürünün Faydası:

  Saç diplerine masaj etkisi yarattığı için sakinleştirir ve uyuykuya geçişi kolaylaştırır. Her yaş için uygundur. Cilt yenileyici, yara iyileştirici etkileri vardır. Tıbbi Lavanta uçucu yağı, küçük kesiklerin, yanıkların ve aknelerin dezenfeksiyonu ve yatıştırması için kullanılabilir. Otsu-çiçeksi, taze ve temiz aroması, uykuya dalma sürecinin kalitesini arttırmak, daha uzun ve daha verimli dinlenmeyi kolaylaştırmanın yanında kaygı ve endişeyi azaltmaya yardımcı olur. Bulunduğu ortamın zorlu şartlarını düşünecek olursak bu değerli çiçek, sizi hem ruhsal hem de bedensel olarak iyileştirmek konusunda büyük bir rol oynayacaktır.  Kullanım Şekli:

  Tıbbi Lavanta uçucu yağı, sakinleştirici ve rahatlatıcı etkileri ile uzun zamandır kullanılmaktadır. Stresi, kaygıyı hafifletmek veya sadece rahatlamak için buhurdanlık veya difüzöre birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra birkaç damla Tıbbi Lavanta uçucu yağını çamaşırlarınıza damlatarak aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

  Tıbbi Lavanta uçucu yağı cilt yenileyici, yara iyileştirici ve antienflamatuar etkileri sayesinde ilk yardım çantasında bulundurmamız gereken bir kurtarıcıdır. Antibakteriyel etkisi ile küçük kesikler, yanıklar ve akne üzerinde etkilenen bölgeyi dezenfekte etmek ve yatıştırmak için kullanılabilir. Cildinizi rahatlamak için 10 ml Root Aromaterapi Üzüm Çekirdeği yağı ile 2-3 damla Root Aromaterapi Tıbbi Lavanta uçucu yağını karıştırarak cildinize nazikçe uygulayın.

  Tıbbi Lavanta uçucu yağı, uykuya dalma sürecinin kalitesini arttırmak, daha uzun ve daha verimli dinlenmeyi kolaylaştırmak için zihni rahatlatmaya yardımcı olur. Uykudan önce buhurdanlık veya difüzöre birkaç damla eklediğiniz Tıbbi Lavanta uçucu yağı soluyarak ya da yastığınıza damlatarak uykuya hazırlık sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

  Tıbbi Lavanta uçucu yağı, zihni sakinleştirmeye ve gergin kasları yatıştırmaya yardımcı olur. Baş ağrısı ve migren rahatlaması için 10 ml Root Aromaterapi Sarı Kantaron yağı ile %2-4 oranında seyrelterek omuz ve şakaklarınıza uygulayabilirsiniz.  Uyarılar:

  Haricen kullanım içindir. Seyreltmeden doğrudan cilde uygulamayınız. Göz ile temasından kaçınınız. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Hamilelik esnasında kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

  Saklama Koşulları:

  Direkt güneş ışığından ve nemden uzak tutunuz. Serin ve kuru yerde ağzı kapalı şekilde saklanması önerilir.

 • Kargo ve Teslimat

  Ücretsiz Kargo: 600 TL üzeri siparişleriniz Sürat Kargo ile ücretsiz gönderilir. Aromaterapimarket.com’dan satın aldığınız ürünler 1-3 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Siparişinizi vermeden önce teslimat adresinizi lütfen kontrol ediniz.

  Teslimat: Sipariş teslimi sadece Türkiye sınırları içerisinde yapılmakta olup, gönderim ağımız Sürat Kargo gönderim ağlarıyla sınırlıdır.

 • İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Beni Ara
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.