Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı
Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı

Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı (EGMPRYZ7)

Fiyat : ₺210,00(KDV Dahil)

Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı - 10 ml

Akdeniz'in dağlık bölgesine özgü bir bitki olan Tıbbi Lavanta, antik zamanlardan beri sahip olduğu terapötik etkileri ve biyolojik aktiviteleri ile birçok alanda kullanılmaktadır. Tıbbi Lavanta uçucu yağında bulunan çeşitli bileşenler antienflamatuar, antifungal, antioksidan ve antimikrobiyal gibi değerli farmakolojik özelliklere sahiptir. Tıbbi Lavanta uçucu yağı faydalarıyla ilk yardım çantasında bulundurmamız gereken bir kurtarıcı haline getirmiştir.Ürün İçeriği:

Botanik adı: Lavandula angustifolia

Menşei: Türkiye

Nasıl Elde Edilir: Tıbbi Lavanta bitkisinin

çiçeklerinin buhar distilasyonu ile elde edilir.

İçindekiler: %100 Tıbbi Lavanta uçucu yağı

Ait Olduğu Aile: Lamiaceae

Öne Çıkan Kimyasal Bileşen: Esterler, monoterpenoller

Ekstraksiyon şekli: Buhar Distilasyonu

Elde edilen kısım: Çiçek

Koku Tanımı : Otsu-çiçeksi, taze, temiz

Notu : Baş-Kalp Notu

Uyumlu Olduğu Yağlar: Bütün floral uçucu yağlar ile uyumludur.

Renk: Şeffaf-sarıÜrünün Faydası:

Saç diplerine masaj etkisi yarattığı için sakinleştirir ve uyuykuya geçişi kolaylaştırır. Her yaş için uygundur. Cilt yenileyici, yara iyileştirici etkileri vardır. Tıbbi Lavanta uçucu yağı, küçük kesiklerin, yanıkların ve aknelerin dezenfeksiyonu ve yatıştırması için kullanılabilir. Otsu-çiçeksi, taze ve temiz aroması, uykuya dalma sürecinin kalitesini arttırmak, daha uzun ve daha verimli dinlenmeyi kolaylaştırmanın yanında kaygı ve endişeyi azaltmaya yardımcı olur. Bulunduğu ortamın zorlu şartlarını düşünecek olursak bu değerli çiçek, sizi hem ruhsal hem de bedensel olarak iyileştirmek konusunda büyük bir rol oynayacaktır.Kullanım Şekli:

Tıbbi Lavanta uçucu yağı, sakinleştirici ve rahatlatıcı etkileri ile uzun zamandır kullanılmaktadır. Stresi, kaygıyı hafifletmek veya sadece rahatlamak için buhurdanlık veya difüzöre birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra birkaç damla Tıbbi Lavanta uçucu yağını çamaşırlarınıza damlatarak aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Tıbbi Lavanta uçucu yağı cilt yenileyici, yara iyileştirici ve antienflamatuar etkileri sayesinde ilk yardım çantasında bulundurmamız gereken bir kurtarıcıdır. Antibakteriyel etkisi ile küçük kesikler, yanıklar ve akne üzerinde etkilenen bölgeyi dezenfekte etmek ve yatıştırmak için kullanılabilir. Cildinizi rahatlamak için 10 ml Root Aromaterapi Üzüm Çekirdeği yağı ile 2-3 damla Root Aromaterapi Tıbbi Lavanta uçucu yağını karıştırarak cildinize nazikçe uygulayın.

Tıbbi Lavanta uçucu yağı, uykuya dalma sürecinin kalitesini arttırmak, daha uzun ve daha verimli dinlenmeyi kolaylaştırmak için zihni rahatlatmaya yardımcı olur. Uykudan önce buhurdanlık veya difüzöre birkaç damla eklediğiniz Tıbbi Lavanta uçucu yağı soluyarak ya da yastığınıza damlatarak uykuya hazırlık sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Tıbbi Lavanta uçucu yağı, zihni sakinleştirmeye ve gergin kasları yatıştırmaya yardımcı olur. Baş ağrısı ve migren rahatlaması için 10 ml Root Aromaterapi Sarı Kantaron yağı ile %2-4 oranında seyrelterek omuz ve şakaklarınıza uygulayabilirsiniz.Uyarılar:

Haricen kullanım içindir. Seyreltmeden doğrudan cilde uygulamayınız. Göz ile temasından kaçınınız. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Hamilelik esnasında kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Saklama Koşulları:

Direkt güneş ışığından ve nemden uzak tutunuz. Serin ve kuru yerde ağzı kapalı şekilde saklanması önerilir.

Ürün İçeriği
Lavanta
Miktar
10 ml
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.