Çay Ağacı Uçucu Yağı 10 ml
Çay Ağacı Uçucu Yağı 10 ml
Çay Ağacı Uçucu Yağı 10 ml

Çay Ağacı Uçucu Yağı 10 ml (AROUY0018)

Marka : Arotolia
Fiyat : ₺470,00(KDV Dahil)

Organik çay ağacının yaprak ve ince dal uçlarından su/buhar distilasyonu ile elde edilmiş uçucu yağdır. Ana Bileşenleri: Terpinen-4-ol, α -Terpinen, α -Terpineol.

Fransa'dan ithal edilmiş, Türkiye'de şişelenmiştir.Ürün İçeriği:

1 ADET 10 ML çay ağacı yağı içeriği ; MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OILÜrünün Faydası:

Deri enfeksiyonları, sivilce, akne, dermatit, egzama, sedef hastalığı, cilt döküntüleri, saçkıran, pişik ve tırnak enfeksiyonlarında kullanılır.

Bakteri kaynaklı ağız enfeksiyonlarında, bademcik iltihabı, aftlarda, ağız yarası, boğaz ağrısı, öksürük, soğuk algınlığı, sinüs tıkanıklığında bir bardak suya bir iki damla çay ağacı yağı eklenerek gargara yapılır.

Ayak mantarı, ayak problemleri, kötü koku, çatlak, soyulma ve nasır tedavisinde etkilidir. Manikür ve pedikür suyuna birkaç damla eklenebilir.

Vajinal enfeksiyonlarda, vajinit, sistit, rahim ve rahim ağzı yaralarında yıkama suyu olarak kullanılır.

Parfümeri sanayiinde koku özellikleri nedeniyle tercih edilen bir yağdır.

Baş vücut biti, keneler, siğiller için kullanılır.

Hemoroit tedavisinde kullanılır.Kullanım Şekli:

Çay ağacı yağını cilt bakımı için Arotolia taşıyıcı yağlarıyla %1 - %1, 5 oranında karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Isıl işlemsiz çalışan difüzör haznesindeki suya 2-3 damla eklenip 2 saat kadar süreyle yaşanan ortamın havasını temizler, kaliteli hale getirir. Günde 3 defaya kadar uygulan-ması önerilir. Ergenler ve yetişkinler ağız çalkalama suyu olarak yarım bardak içme suyuna 2 damla damlatarak günde birkaç defa kullanabilir. Çalkaladıktan sonra yutmayın, tükürün. 12 ay içinde tüketilmelidir.Uyarılar:

Saf halde cilt üzerine uygulanmaz. Göz ve mukoza ile doğrudan temastan sakınılmalıdır. Alerjik bünyeliler önce deri testi yaptırmalıdır. Difüzörde kullanım günde 3 defadan fazla olmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. Haricen kullanım içindir. Açıldıktan sonra doğrudan ışığa ve sıcağa maruz bırakmamak kaydıyla 25 C sıcaklık altında saklanmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.