Uçucu yağ nereden alınır

Uçucu yağların faydaları, tedavi ve aromaterapi alanında karşımıza çıkıyor. Her bir yağın kendine göre yarar sağladığı bölgelerimiz bulunuyor. Fakat kullandığımız yağların etkisini görebilmek için dikkat etmemiz gereken noktalar var. Bunlardan ilki yağların işlenme biçimidir. Yağlar; bitkinin köklerinden, çekirdeğinden, kabuğundan ve tohumundan presleme yolu ile elde edilir. Bu preslemenin soğuk yapılması gerekiyordu. Sıcak pres, yağın içinde bulunan tüm vitaminleri öldürecektir. İkinci önemli nokta ise, kullanılan ham maddenin tamamen organik olması gerektiğidir. TherapiumNaturalis size sunduğu tüm ürünlerde organik ve katkısız olma garantisi veriyor. Uçucu yağların faydaları için her bitkiyi ayrı ayrı incelememiz daha açıklayıcı olacaktır.

Portakal kabuğu yağı: Doğal antibiyotiklerden biridir ayrıca antioksidandır. Cinsel isteksizliğe, depresyona, kas, kemik ve eklem ağrılarına iyi geldiği bilinir.

Çay ağacı yağı: Sivilceye iyi gelir. Egzama ve sedef hastalığını tedavi etmede yardımcıdır. Boğaz ağrısını gidermede ve sinüs tıkanıklığını açmada kullanılır.

Lavanta yağı: Stres ve uykusuzluk için kullanılır. Doğal bir parfüm olduğu gibi soğuk algınlığına iyi gelir ve baş ağrısını hafifletir.

Limon otu yağı: Mide ağrısına ve sindirim sistemi spazmlarına çok iyi gelir. Baş ağrısını, karın ve kas ağrısını büyük ölçüde hafifletir. Mikropları öldürerek ateşi azaltır. Halsizliğe iyi gelir.

Okaliptüs yağı: Gayet etkili bir anti bakteriyeldir. Üst solunum yollarına ve cilt problemlerine iyi gelir. Burun tıkanıklığı için açıcı etkisi vardır. Ağrıları hafifletirken bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

TherapiumNaturalis müşterileri için ilgi çekici iki ürün daha sunuyor. Bunlardan biri enerji ve sevgi için karışım yağlar. Limon otu, nane ve okaliptüs yağlarından oluşan enerji yağı ile portakal kabuğu, sardunya ve sedir yağlarından oluşun sevgi yağı set halinde. Diğer ürün ise portakal kabuğu yağı ve püsküllü anahtarlık.

Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır?

Bu bitkisel ve organik yağların kullanımı genellikle güvenlidir. Koku yoluyla ve baz yağ ile karıştırılıp seyreltilerek kullanılabilirler.Fakat öncelikle alerjiniz olup olmadığını kontrol edin. Daha önce kullanmadıysanız ve alerji yapabileceğini düşünürseniz önce doktorunuza danışın.

Uçucu yağ sipariş için irtibat bilgileri:

Firma Adı: Therapium Naturalis - Yasemin DURMAZ

Telefon : 0850 885 1524 Faks: 0(216) 573 6114

Adres: Küçükbakkalköy Mh. Merdivenköy Yolu Cd. CZD Plaza No: 12/8 Ataşehir/İSTANBUL

E-posta: [email protected]

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.