Çakra Yağların Faydaları

 

 

Çakralar, bedenleri besleyen derinlerdeki kökler olarak bilinmektedir. Bu köklerin daha sağlıklı olabilmeleri içinse koku tedavisinin en başarılı teknikler arasında yer aldığı söylenebilmektedir. Çakralar için kullanılan çakra yağları, çakraların kendi titreşimlerindeki uçucu yağlar ile hazırlanan ve doğru şekillerde kullanılmaları halinde fazlasıyla etkili olan yağlardır. Farklı türleri bulunan çakra yağları temel olarak yedi gruba ayrılmaktadır. Buna göre çakra yağlarının türleri ve çakra yağların faydaları nelerdir diye merak edenlere bu yağların en bilinen bazı yararlarından söz edilebilir. 

 

 

Çakra Yağlarının Türleri ve Faydaları 

 

 
Kök Çakra: Sedir, zencefil, karanfil  
 
Çakra yağların faydaları arasında ilk sırada kök çakra yağından söz edilebilir. Enerji yaratmaya destek olan bu çakra, güven duygusunu açığa çıkarmasıyla da bilinir. Kök çakra, engellenmiş enerjileri çözme görevini üstlenmekte ve sınırlayıcı toplumsal kalıplardan kurtulmayı sağlamaktadır. 

 

 
Sakral Çakra: Ylang ylang, sandal ağacı  

 
Çakra yağların faydaları arasında sakral çakra yağının faydalarından da bahsedilebilir. Rahatlatıcı etkileri bulunan sakral çakra bunun yanı sıra mistik bedensel duyguları açığa da çıkarabilir. Tatlı kokusu ile güven veren sakral çakra, kişilerin kendilerini duyguların akışına bırakmalarına destek vermektedir. 
 
Solar Plexus Çakrası: Bergamot, saf lavanta, biberiye  
 
Çakra yağların faydalarından söz ederken solar plexus çakra yağına da değinilebilir. Sakinleştiren ve rahatlatan bu çakra, canlandırıcı ve ferahlatıcı etkileri ile hareketsizliği çözer ve kişilere özgüven verir. 
 
Kalp Çakrası: Gülyağı 
 
Çakra yağların faydaları arasında kalp çakrası yağından da bahsedilebilir. Sevgi, uyum ve güzellik algılarını uyandıran kalp çakrası, kişilerin kalplerine neşe doldurması ve bedensel hazzı canlandırması ile de bilinmektedir. 
 
Boğaz Çakrası: Okaliptüs, saf adaçayı 
 
Çakra yağların faydaları içerisinde boğaz çakrası yağıyla ilgili bilgiler de verilebilir. Konuşma merkezini iyileştiren titreşimler gönderen boğaz çakrası, boğazdaki gerilimleri gevşetme görevini üstlenir. Ruhun iç mesajlarını etkin bir şekilde çevreye iletebilmeyi mümkün kılan boğaz çakrası, iletişim yollarına doğallık getirmesiyle de bilinir. 
 
Üçüncü Göz Çakrası: Yasemin, nane 
 
Ferahlatıcı kokusu ile üçüncü gözün sahasında meydana gelen tıkanıklıkları açan ve zihni berraklaştıran üçüncü göz çakrasının yağı, duyuları keskinleştirme özelliğiyle de oldukça popülerdir. Kalp çakrasının enerjisi ile birleşen üçüncü göz çakrası bu sayede zihinsel yorgunlukları giderir. 
 
Taç Çakra: Lotus çiçeği, günlük 
 
Çakra yağların faydaları içerisinde son sırada taç çakra yağının faydalarından söz edilebilir. Ruh ve zihni uyarıcı etkisi bulunan taç çakra, ilahi ışık kaynağı olarak da bilinmektedir. Tanrı ile birliğe yönlendiren bu çakra dini inançları derinleştirir. 
 
Görüldüğü üzere her bir çakranın ve bu çakraları uyarmak için kullanılan yağların beden üzerinde birbirinden farklı etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle bedensel ve zihinsel dinginliğin sağlanabilmesi için bahsedilen tüm yağların bir arada kullanılması, çakra yağların faydalarını görebilmek adına oldukça önemlidir. Bunun dışında söz konusu yağların etkilerini görmek için hem kaliteli hem de gerçek çakra yağlarından temin etmek isteyenlere ise bu alanda en iyi seçenek olan Therapium Naturalis markasına güvenebilecekleri dile getirilebilir.

Çakra Yağları Hakkında Detaylı Bilgi ve Ürünler İncelemek için TIKLAYIN

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.