5. ÇAKRA – BOĞAZ ÇAKRASI - VİSHUDDHA

 

֎ Bu çakranın resmi adı Vishuddha’dır. Saflık anlamına gelmektedir.

֎ Boğaz çakrası temel olarak ses elementiyle ilişkilidir. Bu çakra enerjisini boğaz bölgenizden alır ve gerçekleri tüm saflığıyla söylemenize yardımcı olur.

֎ Renk: Mavi
֎ Bölge: Boğaz çakranız, köprücük kemiğiniz ve gözleriniz arasındaki kısımda yer alır.
֎ Boğaz çakranızı dengelediğinizde, sevgi dolu, nezaketli bir şekilde gerçekleri konuşmanıza yardımcı olur. Konuşacağınız zaman kendinizi anlatma konusunda doğru kelimeleri seçmekte zorluk çekmezsiniz. Dengeli bir boğaz çakrası ile konuştuğunuzda çevrenizdeki insanları aydınlatır ve onlara ilham kaynağı olursunuz.

֎ Boğaz çakranız fazla çalıştığında, sesinizi duyurma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Konuştuğunuz sırada genellikle, çevrenizdekilerin sizi yok saydığını hissedebilirsiniz. Sesinizi yükselterek konuşmak da bu çakranızın gerektiğinden fazla çalıştığının göstergelerinden biridir. Ayrıca başka kişilerinin sözlerini kesmek de çakranızın fazla aktif olduğundan kaynaklanabilir.

֎ Fiziksel olarak ise boğaz ağrısı, boğaz enfeksiyonu ve ağız ülseri gibi sorunlarla yüzleşebilirsiniz.

֎ Boğaz çakranız gerektiğinden az çalışırsa, çevrenizdeki insanların konuştuğunuzda sizi dinlemediklerinizi hissedersiniz, bu nedenle çok az konuşmak ve düşündüğünüz gerçekleri söyleyememek gibi problemler yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla etrafınızdakiler sizi utangaç ve sessiz olarak tanımlayabilir. Kendinizi duygularınızı ve hissettiklerinizi açıklama konusunda yetersiz görürsünüz, dertlerinizi anlatamazsınız.
֎ Fiziksel olarak sindirim sorunları yaşamanıza neden olur çünkü boğazınızdan aldığınız enerji yutularak daha sonra üçüncü çakra olan solar pleksusa yönlendilir.
֎ Boğaz çakranızı çalıştırmak için, konuşmadan önce acele etmeyin ve düşünün. Konuşmadan önce kendinize “Söyleyeceğim doğru mu?”, “Söyleyeceğim gerekli mi?”, “Söyleyeceğim kibar mı?” sorularını sorabilirsiniz. Her zaman doğruyu söylemekten çekinmeyin. Etrafınızda kimse yokken duygularınızı ve gerçekleri sesli olarak dile getirerek alıştırmalar yapın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.