600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
HER SİPARİŞİNİZDE %10 PARA PUAN
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
4. Çakra – Kalp Çakrası - Anahata

4. Çakra – Kalp Çakrası - Anahata

֎ Bu çakranın resmi adı Anahata'dır. Anahata, zarar görmemiş, incinmemiş anlamına gelmektedir. 

֎ Kalp çakrasının temeli isminden anlaşıldığı gibi sevgiden oluşur; kendi sevmek ve çevredekileri sevmek.

֎ Kalp çakrası enerjisini sevginiz, merhametiniz ve nekatinizden alır.

֎ Renk:Yeşil

֎ Bölge: Kalp çakranız, göğüs kemiği ile boğazınız arasında kalbinizin bulunduğu kısımda yer alır. Kalbe ek olarak perikardiyum, timüs ve ciğerler de bu çakra içinde yer alırlar.


֎ Kalp çakranız dengelendiğinde, kendizi ve çevrenizdekileri eşit miktarda sevmeyi öğrenirsiniz. Zor zamanlar geçirdiğinizde bile, insanların içindeki merhamet ve nezaketi görmeye devam edersiniz.


֎ Kalp çakranız fazla çalıştığında, kendi kişisel sınırlarınızı kaybedip aşkınız için sağlıksız kararlar alabilirsiniz. Akıldan çok kalbiniz ile, beyninizden çok duygularınızla, mantığınızdan çok sevginizle hareket edersiniz.

֎ Çevrenidekilere gösterdiğiniz merhamet ve nezaketi kendinize de göstermeniz önemlidir. Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne alırsanız bu çakranız gerektiğinden fazla çalışıyor demektir.


֎ Fiziksel olarak ise kalp ritim bozukluğu, çarpıntı, mide yanması ve kişiler ile ilişki sorunları yaşabilirsiniz. ֎ Kalp çakranız gerektiğinden az çalışırsa, insanlarla yakınlaşma konusunda ciddi zorluklar yaşamanıza neden olabilir. İnsanların büyük çoğunluğunda bu çakra gerektiğinden az çalışmaktadır.

֎ Hayatta yaşadıklarınızdan dolayı defalarca kalbiniz kırılmış olabilir. Bu nedenle kalbinizin etrafına duvar örüp içeriye kimseyi almamak isteyebilirsiniz.


֎ Fiziksel olarak ise insanlar ile vücut temasından kaçınmanıza ve sindirim sorunları yaşamınıza neden olabilir.


֎ Kalp çakranızı çalıştırmak için, öncelikle kendizi sevmeniz gerekmektedir. Kendinizin değerini bilin, başkalarından beklediğiniz sevgiyi siz de kendinize verebilirsiniz. Daha bu sevgiyi etrafınıza yaymaya çalışın. Ayrıca fiziksel olarak rahatlatıcı bir duş almak, kendize masaj yapmak ve kendinizi sevme temalı bir meditasyon yapmak çakranızı dengelemenize yardımcı olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.