Uçucu Yağların Faydaları 

 

Binlerce yıldır farklı medeniyetlerde tedavi amacıyla kullanılan uçucu yağlar, günümüzde ise aromaterapiden tutun da doğal güzellik ürünlerine ve ev temizliğine kadar birçok alanda yarar sağlamaktadır. Buna göre uçucu yağların faydaları nelerdir diyenlere en bilinen uçucu yağlar üzerinden daha detaylı bilgilendirme yapılabilir. 
Uçucu Yağların Faydaları Nelerdir? 
Uçucu yağların faydaları nelerdir sorusuna yanıt olarak son yıllarda en çok tercih edilen uçucu yağlar ve bu yağların insan sağlığı için yararlarından söz edilebilir. 

 

Limon Otu Yağı 

 

Uçucu yağların faydaları arasında ilk sırada limon otu yağından bahsedilebilir. Çaydan temizlik ürünlerine kadar pek çok alanda kullanılabilen limon otu yağı, canlandıran ve enerji veren özellikleri ile bilinir. Güçlü iyileştirici etkileri bulunan limon otu yağı, kanser hücrelerinin yanı sıra tümörlerin de büyümelerini yavaşlatıcı özelliğe sahiptir. Antibakteriyel, mantar önleyici ve iltihap sökücü olan limon otu yağı, solunum yollarını temizleme ya da öksürüğü giderme konusunda da oldukça etkili uçucu yağlar arasında yer almaktadır.  
Lavanta Yağı 

 

Uçucu yağların faydaları içerisinde lavanta yağının etkilerinden de söz edilebilir. Bağışıklık güçlendiren, iltihap söken ve yatıştıran lavanta yağı, antibakteriyel ve antioksidan olması ile de bilinir. Anksiyete rahatsızlığını hafifleten lavanta yağı, her türlü cilt tipinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

 

Çay Ağacı Yağı 

 

Öksürük ve soğuk algınlığına karşı kullanılan çay ağacı yağı, yaraların tedavisinde de tercih edilmektedir. Boğaz ağrılarını gideren bu etkili yağ, iltihap sökücü ve kanser önleyici özellikleri ile de oldukça popülerdir. 
Okaliptüs Yağı 

 

Mantar, böcek ve bakterileri öldürme konusunda uçucu yağların faydalarını öğrenen ve bu nedenle hangi yağı kullanması gerektiğini merak edenlere okaliptüs yağını kullanabilecekleri söylenebilir. Sıtmaya neden olan parazitleri de öldüren okaliptüs yağı, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. 

 

Portakal Yağı 

 

Nefes alışverişini yavaşlatarak rahatlama ve gevşemeye olanak veren portakal yağı, hassa ve kuru ciltleri renklendirmek için de kullanılabilmektedir. Cildi arındıran yapısı ile bilinen bu güçlü yağdan saç derisinin bakımı için de yararlanılabilir. 

 

Nane Yağı 

 

Uçucu yağların faydalarını merak edenlere nane yağının güçlü etkilerinden de bahsedilebilir. Uyarıcı ve canlandırıcı etkileri ile biline nane yağı, antioksidan ve virüs önleyici bir yağ çeşididir. Nane yağı ayrıca hafızayı güçlendirmekte ve konsantrasyonu arttırmaktadır. 
Yukarıda da görüldüğü gibi uçucu yağların faydaları sayesinde farklı pek çok rahatsızlığa doğal yollarla kalıcı çözümler bulunabilmektedir. Söz konusu yağları hem doğal hem de yüzde yüz organik şekilde satın almak isteyenlere ise uzun yıllardır farklı esansiyel yağların satışını gerçekleştiren Therapium Naturalis markasına güvenebilecekleri söylenebilir. 

 

Uçucu Yağlar satın alma veya ürün incelemek için TIKLAYIN

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.