• Portakal kabuğu uçucu yağı kurutulmuş portakal kabuğunun buharla damıtılması işlemi ile elde edilir.

• Portakal kabuğu uçucu yağının en başta gelen özelliği kendinizi mutlu hissetmenizi sağlamasıdır. Bunun için düşük ısıya sahip bir difüzöre 5 veya 6 damla damlatarak veya bileklerinize 2 damla damlattıktan sonra bileklerinizi birbirine sürterek koklayabilirsiniz.

• Portakal kabuğu uçucu yağı, yağlı cildinizin kurumasına yardımcı olur sağlar bu nedenle sivilcelerin azalmasını ve aknelerin giderilmesini sağlar. Bunun için bir bardak suya 2 veya 3 damla portakal kabuğu uçucu yağı ekleyerek yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ayrıca, bir pamuk üzerine bir damla portakal kabuğu uçucu yağı damlatarak sivilceli bölgelerinize masaj yapabilirsiniz.

• Portakal kabuğu uçucu yağı ağızdaki diş eti iltihabı, ağız ülseri ve ağız kokusu gibi sorunlara karşı kullanılabilir. Bunun için bir bardak suya, bir çay kaşığı tuz ve 5 damla portakal kabuğu uçucu yağı ekleyerek ardından bu karışım ile ağzınızda 30 saniye boyunca gargara yapabilirsiniz.

• Portakal kabuğu uçucu yağının karınınızda oluşan ağrıları azaltıcı etkisi vardır. Yavaş sindirim, kabızlık, gaz birikimi ve şişkinlik gibi sorunları gidermek için bir taşıyıcı yağa 3 veya 4 damla ekleyerek karın bölgenize masaj yapabilirsiniz.
Portakal kabuğu uçucu yağı artrit ağrılarına karşı hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak ilgili bölgeye uygulanabilir.

• Portakal kabuğu uçucu yağı temizleme spreyi olarak da kulanılabilir. Bunun için bir su dolu bardağa 10 damla portakal yağı denk gelecek şekilde ekleyip ardından sprey şişesine boşaltarak kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce karışması için çalkalamayı unutmayınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.