ÇAKRA NEDİR?


֎ İnsan vücudu, evrenin tamamı gibi enerjiden oluşur.


֎ Modern teknoloji ve bilimden asırlar önce, antik topluluklarda tüm canlıların onlarla birlikte bir yaşam enerjisi taşıdıkları biliniyordu. İçimizde bulunan enerji merkezlerini  7 çakra olarak adlandırdılar. 


֎ Çakra eski Sanskrit dilinde tekerlek anlamına gelmektedir.


֎ İnsan vücudunda bulunan bu 7 enerji bölgesi yani çakralar, omurgamızın kuyruk sokumu kısmından başlar ve başımızın üst bölgesine kadar çıkar. Bu çakraların enerjilerinin hepsi birbirleri ile bağlantılıdır.


֎ Çakralar enerjilerini çevrenizdeki insanlardan da alır ve bunları bedeninize dağıtır. Çakralarınız aynı zamanda dışarıya da enerji gönderir.

 

֎ Saat yönüne doğru hareket eden çakra enerjileri dışarı doğru ilerler ve diğer enerjileri kuşatır. Saat yönünün tersine hareket eden çakra enerjileri içeriye doğru ilerler ve diğer enerjileri içeri çeker.


֎ Çakralar organları, kasları, dokuları, damarları ve enerji alanı dahilindeki diğer bedensel bölgeleri etkiler. Çakralar aynı zamanda iç salgı bezlerini etkiler ve ruh haliniz, kişiliğiniz ve genel sağlığınızla yakından ilişkilidirler. Her çakra evrensel bir kuvvetle bir ilişki içindedir.


֎ Sağlıklı ve çakraları dengeli bir insanda, tüm enerji noktaları vücuda, zihne ve ruha doğru miktarda enerji sağlar.


֎ Eğer, çakralarınızdan biri dengeli bir şekilde çalışmıyorsa yani fazla veya gerektiğinden az enerji sağlıyorsa sağlık problemleri yaşamanıza neden olur.


֎ Vücuttaki 7 çakra bölgesini ve özelliklerini öğrenerek, bu çakraların sağlayacağı doğal enerji döngüsünü dengeleyebiliriz.


֎ Çakralarınızı dengelediğinizde fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak da dengelenmiş olursunuz.


֎ Çakralar hakkında yapacağınız bu keşifler sayesinde sağlıklı ve düzenli bir hayat yaşamak konusunda kendinize yardımcı olabilirsiniz.


֎ Çakraları dengeleme konusunda çakra enerji noktaları için firmamızın ürettiği tamamen doğal karışım yağlarımızı da kullanabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.