Aromaterapi nin Faydaları

l İlaçlar bir semptoma yönelik yüksek dozlarda üretilmiş maddeler içermektedir. Medikal tedavi yöntemine bağlı olarak yüksek dozlarda kimyasalları kullanmayı gerektirmeyen rahatsızlıklar bulunmaktadır. Aromaterapi yöntemi işte bu noktada devreye girmektedir. Kişileri ilaçların kimyasallarından uzak, rahatlatıcı ve etkili bir tedavi yolculuğuna çıkarır.

l Basit ve gündelik rahatsızlıklardan aromaterapi masajları sayesinde kurulmak mümkündür. Bu nedenle hastanın ağrı kesici bile almasına sebebiyet vermeden kısa süreli olarak tedavi uygulamasına katılması mümkündür.

l Aromaterapi kişilerin hem fiziksel sağlığının hem de ruhsal açıdan sağlığının korunması için büyük önem taşımaktadır.

l Zihin gelişimini sağladığı için; hafıza güçlendirme tekniklerinde ve bazı unutkanlığa ağlı hastalıklarda çakra açıcı aromaterapi uçucu yağlarından faydalanmak mümkündür.

l Psikolojik rahatsızlıkların çözümlenmesinde etkisi bulunmaktadır. Bazı uçucu yağların sakinleştirici etkisinin bulunması kişilerin sinirlilik halini ortadan kaldırmaktadır.

l Fiziksel olarak basit rahatsızlıkların yok edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Fiziksel rahatsızlıklarda en sık başvurulan konu, cilt rahatsızlıkları ve ağrı kesici özelliğidir. Her türlü cilt rahatsızlığına uygun olarak geliştirilmiş uçucu yağlar bulunmakla birlikte, kesin ve etkili fayda sağlaması amacıyla bu öz yağlar karıştırılarak karışım yağ adı altında kullanılmaktadır.

l Tıbbi özellikte birçok medikal tedavide kullanılan ilaçların karşılığı olarak aromaterapi uçucu yağ bulmak mümkündür. Yatıştırıcı, sakinleştirici, ağrı kesici, antibiyotik özelliğinde, İltihap önlemeye yardımcı, cilt hastalıklarına karşı ve mide – bağırsak rahatsızlıklarına karşı aromaterapi yağları elde etmek mümkündür.

l Aroma terapi yağları; stresle başa çıkmak için en etkili yöntemdir. Duygu bozukluklarını ortadan kaldırıcı etkisi bulunmaktadır.

l Menstrüel ağrıları, adet düzensizliklerini ve kişinin kist problemlerini çözmeye yardımcı olmaktadır.

l Solunum yolu enfeksiyonlarına karşı hem giderici etkisi bulunan hem de önleyici etkisi bulunan aromaterapi yağları bulunmaktadır. Bu yağlar düzenli olarak kullanım sağlandığı takdirde, kişinin rahatsızlanması da uzun süreli olarak önlenmektedir. Böylece iyileştirici etkisinin yanında koruyucu etkisi de en büyük faydalarını sağlamaktadır.

l Aromaterapi yağları eski çağlardan günümüze kadar geldiği için çok geniş alanda kullanım imkanı bulmaktadır. Her millet farklı bir öz yağ çeşidi ile aromaterapi dünyasına bir katkı sağlamıştır. Bu nedenle tedavi alanı oldukça geniştir. Medikal tedavi almaya gerek görmeyen hastalarda ya da basit rahatsızlıkların giderilmesi için aromaterapi öz yağlarından tedavi seçenekleri sağlanabilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.