Aromaterapi Eğitimi

Aromaterapide kullanılan yağlar, bitkilerin farklı metotları ile farklı bölümlerinden elde edilen çeşitlerdir. Örneğin sedir yağı; sedirin çamlarından ve iğne yapraklarından elde edilir. Odunsu özellikteki yağlar ağaçların kozalak ve köklerinden elde edilir. Gül yağı; gülün yapraklarından elde edilir. Lavanta yağı; lavanta bitkisinin hem sapı hem de çiçeği ile birlikte bütün olarak çıkarılan yağlardır. Portakal, limon, bergamot, mandalina gibi turunçgillerin yağları ise; soğuk press metodu ile sadece kabuklarından elde edilmektedir. Turunçgillerin yağları kabuğundadır ve çok kolay elde edilmektedir. Fakat gül, yasemin ve nergis gibi bitkiler yağını çok zor veren türlerdir. Bu tarz ince ve narin bitkilerin yağları; taç yaprağın altındaki damarsı bölümlerde gizlenmektedir. Aromaterapi eğitimi almak için botanik bilgini de iyice keşfetmek ve konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Bunun gibi birçok uçucu yağın farklı bölümleri kullanılabilmektedir. Her yağın kullanılış şekli farklı prensipler içermektedir. Bu yağların hem çıkarılma biçimlerinin öğrenilmesi hem de aroma terapide nasıl kullanılacağının öğrenilmesi çok özenli ve dikkat isteyen aromaterapi eğitimi ile mümkündür.

Aromaterapide kullanılan ve elde edilen uçucu yağların içerisinde çok yoğun miktarda yağ oranları bulunmaktadır. Bu yağların her biri farklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Farmakolojinin ve tıbbın kökenini doğa ve bitkiler oluşturmaktadır. Aromaterapi de başlı başına ilaç bilimi ya da tıp eğitimi gibi çakra açıcı birtakım tekniklerin bilinmesine yardımcı olacak düzeyde eğitimler içermektedir. Aromaterapi eğitimi çok derin bir konudur ve kişiyi araştırdıkça içine çekmektedir.

Aromaterapi eğitimleri alırken, doğru ürünlerin doğru amaçlar için kullanılmasında latince isimleri bilmek katkı sağlayacaktır. Aromaterapide kullanılması için bitkilerin aromatik yağlardan çıkarılması gerekmektedir. Bu hoş kokusu olan ve aromatik olarak adlandırılan bitkileri diğerlerinden ayırt etmek gerekmektedir.

Aromaterapi eğitimi için https://www.therapiumnaturalis.com adresinin kapsamlı ve detaylı bilgilerinden yararlanabilirsiniz. Böylece yağlar hakkında bilgi sağlarken, kendinizi de uçucu yağlar ve aromaterapi tedavisi alanında geliştirme fırsatı yakalamış olursunuz. Aromaterapinin en doğal ve en güzel hali için sitemizi detaylı bir şekilde incelemenizi ve uçucu yağların, karışım yağlarının, çakra yağlarının özelliklerini belirleyerek ihtiyacınız olan ürünü bulmanızı tavsiye ederiz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.