Aroma Terapi Yağ Çeşitleri?

Aromaterapi yağları uçucu özellikte olan yağlardır. Bunlar aromatik bitkilerden elde edilen öz yağlardır. Bu yağlar ince yapıya sahip ve özden oluştuğu için küçük şişelerde düşük miligramlarda satılmaktadır. Bitkiler aromatik yağ olabilmeleri için ve aromaterapi olarak adlandırılabilmeleri için belirli kokulara sahip olmaktadır. Aromatik bitkiler olarak adlandırılan bitkilerin yağları ancak aromaterapide kullanılmalıdır.

Aromaterapi yağları adresimizde uçucu yağlar, çakra yağları ve karışım yağlar olarak kategoriye ayrılmıştır.

Uçucu Yağlar

Portakal Kabuğu Yağı: Depresyona iyi gelir. Kişideki cinsel isteksizliği yok etmektedir. eklem ağrılarını yok edici özelliği bulunmaktadır. Uzun ve düzenli kullanımında kişide doğal ağrı kesici etkisi yaratmaktadır.

Çay Ağacı Yağı: ciltte bulunan lekelenme, sivilce, egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarını minimum düzeye indirmektedir.

Lavanta Yağı: Baş ağrısı giderici ve soğuk algınlığı kesici etkisi bulunmaktadır. stres atıcı etkisinin olması nedeniyle kişinin uyku bozukluklarını gidermekte ve daha sakin bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktadır. Agresif ve sinirlilik halini yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır.

Limon Otu Yağı: Limonun kabuğundan elde edilen ve soğuk preslenen bir yağ çeşididir. Ağrı azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Baş ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısını kesici etkisi bulunmaktadır. Migrene iyi gelmektedir. Ateş düşürücü ve sakinleştirici etkisi vardır.

Nane Yağı: Zihin geliştirici, uyku açıcı ve enerji verici etkisi bulunmaktadır.

Okaliptüs Yağı: Üst solunum yolu rahatsızlıklarını yok etmektedir.

 

Çakra Yağları

İnsanda bulunan yedi çakraya ait, rahatsızlıkların giderilmesi ve bu çakraların açılarak kişinin rahatlamasını sağlamaya yardımcı olacak şekilde formüle edilmiş yağlardan oluşmaktadır. yedi adet farklı şekilde olması kişilerin yedi adet farklı çakrasına göre hazırlanmıştır.

Karışım Yağlar

Sevgi: Portakal kabuğu, sardunya ve sedir ağacı özünün yağlarının çıkarılmış olduğu karışımdan oluşmaktadır. Cinsel isteksizliği yok etmeye yardımcı olmaktadır.

Ergenlik: Bergamot, lavanta ve petitgrein özlerinden oluşturulmuş öz yağ karışımıdır. En belirgin özelliği kişinin dinç kalmasında ve cilt lekelerinin görülmesinin önlenmesinde yardımcı olmasıdır.

Enerji: Limon otu, nane, okaliptüs özlerinden oluşarak hazırlanmış karışımdır. Kişide zihin açıklığı ve enerjik yapıda kalma özellikleri sağlamaktadır.

Fokus: Biberiye, greyfurt ve okaliptüs uçucu yağlarından elde edilerek karışım şeklinde öz yağ oluşturulmuştur. Soğuk algınlığına karşı uygulanabilecek karışım yağlarından oluşmaktadır.

Hafıza: Hafızayı güçlendirmesi açısından önemli bir karışımdır. Biberiye, fesleğen ve vetiver bitkisinden elde edilen karışımın güçlerinden yararlanılmıştır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Aromaterapimarket.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.